Melamin Kapı Modelleri ve Fiyatları

Melamin kapı gelişen mobilya sektörü ile son zamanlarda büyük bir kullanım görmektedir. İç kapılarda yararlanılan bu modeller, mobilyaların tamamlayıcı bir unsuru olmaktadır. Farklı modelleri olan bu kapılar, böylece tasarım ve işlev bakımından her eve, her odaya uyabilmektedir. Ancak seçim yaparken evinize, odanıza ve içerideki mobilyalara göre tercihler yapmanız gerekmektedir.

Ağaç desenli olan bu mobilyalar, doğal bir doku sunmaktadır. Eğer evinizde, odalarınızda renk çeşitliliği varsa ve buna doğal bir dokunuş getirmek istiyorsanız, size aradığınız çözümleri sunmaktadır.

Gelişmiş özellikleri sayesinde uzun yıllar sorunsuz biçimde kullanabileceğiniz bu ürünler, sağlığa zararlı maddeler bulundurmamaktadır. Bu nedenle kolay, rahat bir şekilde kullanımı mümkündür.

Melamin Kapı Nedir?

Melamin kapı modelleri her geçen gün birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Bu modellerde temel olarak doğada bulunan ağaç desenleri, kapılara işlenmektedir. Zorlu bir işleme sahip olup öncelikle doğada bulunan ağaç desenleri, birebir biçimde metal silindirlere geçirilmektedir.

İşlem titizlik istemekte olup, kapı üretimi bu nedenle uzun sürebilmektedir. Meydana getirilen desenler için ayrı metal silindirler gerekmekte olup, ardından özel kağıtlara bunlarla beraber renklendirme yapılmaktadır.

Bunların neticesinde ağaç desenleri farklı renklere sahip olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Söz konusu renkler müşterilerin arzularına göre değişiklik arz edebilmektedir. Renklendirmenin tamamlanması ile beraber çoğu melamin kapı sona ermektedir. Buna karşılık bazılarında emprenye hatlarında işlem yapılabilmektedir.

Muhteşem ağaç desenlerine sahip olan bu kapılar sağlığa zararsız olup, uzun süre kullanım görebilmektedir. Dayanıklı ve farklı özellikleri sayesinde kolay, rahat bir yapıya sahiptir.

Melamin Kapı Modelleri 2022

Melamin kapı modelleri her oldukça fazladır. Bunların tümünü incelerseniz, evinize daha uygun olan modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer merdiven tasarımlı kapılardan zevk alıyorsanız, buna özel seçenekleri kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra arzunuza göre zikzak, sıralı ya da sadem tasarımlı olanları inceleyebilirsiniz. Böylece evinize en uygun olan modele kısa sürede karar verebilirsiniz. Temin süresi 10 gün olup, sipariş verirken kasa eni, kanat genişliği, kol tipi seçimleri yapılmaktadır.

Kasa eni 10-12 ve 14-16 cm olup, arzunuza göre seçilebilir. Kanat genişliği 65 cm, 70 cm, 75 cm, 80 cm, 85 cm, 90 cm olarak farklılık göstermektedir. Evinize göre gerekli tercihleri kısa sürede yapmanız mümkündür. Kol tipi olarak da kol ve kilit hariç ve dahil olarak tercih yapılabilir.

Tüm modellerimizi incelerseniz size uygun olanı bulabilir, arzunuza göre şekillendirdikten sonra kısa sürede sipariş verebilirsiniz.

Melamin Kapı Özellikleri

Melamin kapı özellikleri sayesinde oldukça kullanışlı yapıdadır. Sahip olduğu özelikler ana hatlarıyla şu şekildedir;

  1. El işçiliği: Melamin kapıların üretimi esnasında el işçiliği dahil birçok süreç yer almaktadır.  Bu nedenle desenlerin eklenmesi gibi süreçlerde daha iyi sonuçlar alınmakta, görsellik en üst düzeye çıkarılmaktadır.
  2. Doğallık: İç kapı modellerinden olan bu kapı türleri, farklı renklere boyanabilmektedir. Kullanılan ağaç desenleri, kapıya doğal görünümünü korumasına yardımcı olmaktadır.
  3. Yalıtım: Melamin kapı özellikleri arasında bulunan ses yalıtımı, sesi dış ortama geçirmemektedir. Bu nedenle ofis, hastane ve otel gibi yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır.
  4. Tamir: Dayanıklı bir yapıya sahip olan melamin kapılar çizilme ve darbeye karşı dirençlidir. Bu nedenle yıllar geçse de tamir gereksinimi olmamaktadır.
  5. Renk: Melamin kapılar birçok farklı renk türüne sahiptir. Her renge göre üretilebildiği için kişilere özel bir yapı sunmaktadır.
  6. Kullanım alanları: Neme ve suya karşı dayanıklı olan melamin kapı suyla temas ettiğinde deformasyona uğramamakta, bozulmamaktadır. Bu nedenle banyo kapısı olarak bile kullanılabilir.
  7. Temizlik: Melamin kapılar su haricinde ısı, kimyasal ve sabun gibi etmenlerden de etkilenmemektedir. Bu nedenle temizlerken istenen temizlik ürünü rahatlıkla kullanılabilir.

Bu gibi özellikleri sayesinde melamin kapılar son zamanlarda büyük bir kullanım görmektedir.

Melamin Kapı Fiyatları 2022

Melamin kapı fiyatları farklı etmenlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Uzun yıllar kullanıma uygun olan bu kapılar ses yalıtımını en üst seviyede yaparak, size daha özel ortamlar oluşturmanıza yardımcı olmaktadır. Temizlik bakımından da büyük kolaylıklar sunmaktadır.

Fiyat bakımından da ekonomik yapıya sahiptir. Ücretlendirme kasa eni, kanat genişliği, kol tipi gibi etmenlere göre değişebilmektedir.

Whatsapp